ОО Союз Амикус

  
 • Регистрация
  *
  *
  *
  *
  *
  Поля со звездочкой (*) должны быть заполнены.

ОО Союз «Амикус»

folder
Наши услуги
Услуги нашей организации
Наши проекты
Наши проекты
Проекты, выполненные организацией

О Нас

Об организации
Об организации
Информация об ОО "Союз Амкус"
Наши проекты
Реализуемые проекты
В данном разделе вы сможете ознакомиться подробно с деятельностью Общественной организации Союз «АМИКУС»
Контактная Информация
Наши координаты

Календарь

Полезные ссылки

 

Международный Альянс по ВИЧ/СПИД в Украине
www.aidsalliance.org.uaAIDSUA, национальный портал ВИЧ-сервисных организаций
www.aids.uaБлаготворительный фонд Надежда и Спасение
www.fondnis.orgПравительственный портал (единый веб-портал органов исполнительной власти Украины)
www.kmu.gov.uaФонд Елены Франчук
www.antiaids.orgФонд Виктора Пинчука
www.pinchukfund.orgБлаготворительный Фонд «Развитие Украины»
www.fdu.org.uaДержавна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекуії/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань
www.stop-aids.org.uaБлаготворительный фонд «Инсайт»
www.insight.org.uaМіністерство охорони здоров΄я України
www.moz.gov.uaОбщественная организация "Центр психосоциальной реабилитации химически зависимой молодежи «Крок за кроком»
www.krok-za-krokom.org.ua


Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ
http://www.network.org.uaДержавний департамент України з питань виконання покарань 
http://www.kmu.gov.uaМіжнародний благодійний фонд «Карітас України»
http://caritas-ua.orgГромадський простір
http://www.civicua.orgРесурсний центр Гурт суспільна інформація та експертиза
www.gurt.org.uaИнформационный проект No AIDS
http://noaids.org.ruМіжнародний благодійний фонд «Україна 3000»
http://www.ukraine3000.org.uaВсеукраинская база данных услуг по ВИЧ/СПИД
http://www.db.hiv.org.uaНациональная линия телефона доверия по проблеме ВИЧ/СПИД
http://helpme.com.ua

Хворі на гепатит С просили у Святого Миколая допомогти їм достукатися до влади

 

Напередодні та у день Святого Миколая у всіх містах країни відбулися заходи під гаслом: «Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!». Ці акціїорганізовані в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої у червні 2012 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження». Хворі на гепатит намагаються привернути увагу місцевої влади до необхідності вирішення проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С (ВГС).


За даними ВООЗ у світі 140 млн. страждають від гепатитів, а в Україні понад 1,2 млн.людей інфіковані вірусом гепатиту С, який може привести до цирозу та раку печінки.Темпи розповсюдження вірусу в Україні найшвидші в Європі. За результатами ж експрес-тестувань на гепатити, що проводилися Альянсом-Україна у 24 регіонах в липні 2012 року, приблизно 10% населення в Україні інфіковані ВГС. В рамках липневої акції було забезпечено доступ населення до тестування на ВГС у Донецьку та Макіївці, результати не втішні: 14,3% та 17,5% відповідно.

Та подібні цифри є відносними, бо експерти заявляють, що офіційних статистичних даних фактично немає. Перш за все, це пов’язано з недосконалою системою реєстрації випадківзахворювання. Керівник Донецького обласного центру консультативної та лікувально-діагностичної допомоги хворим на вірусні гепатити Ігор Зайцев розповів: «Ми виконали скринінг 600 пацієнтів 1-ї міської лікарні м. Донецьк, які лежали в неінфекційних відділеннях, а в терапії, стоматології, хірургії та ін. Виявилось, що на лікуванні знаходиться 6% інфікованих гепатитом С, 1-2 % - гепатитом В. Пацієнти, які знали вже про свій діагноз раніше, не входили до дослідження. Тобто приблизно 7 % пацієнтів різних відділень, які знаходились на лікуванні, хворіють на гепатит та не знають про свою хворобу. Тобто ми лише можемо уявити собі масштаби захворюваності по області».


Внаслідок обмеженої конкуренції та наявності лише декількох іноземних виробниківпротивірусних препаратів, вартість курсу лікування залишається недосяжною для переважної більшості хворих українців – майже 18 000 $. Зі свого боку, фармацевтичні компанії не мають наміру знижувати ціни на препарати, оскільки відсутнє державне замовлення. Програми протидії вірусним гепатитам існують у більшості країн Європейського союзу, США, Японії, Росії, Молдові.


Директор програми «Громадянське здоров’я» МБФ «Відродження» Вікторія Тимошевська повідомила, що під час робочих зустрічей посадовці говорять про те, що в умовах дефіцитного бюджету України недоцільно купувати такі вартісні препарати: для великої кількості пацієнтів це неможливо, тому що дорого. «Якщо навести приклад Єгипту, де  така ж складна ситуація в економіці, вартість лікування такими самими препаратами становить 2 650, у Туреччині – 7 000 доларів на рік, - розповіла експерт. Ці країни змогли добитися зниження цін на ліки». Пані Тимошевська наголосила, що вони мають наміри активно працювати з посадовцями, пояснюючи, що у країни є механізми, завдяки яким держава може вести перемовини з фармацевтичними компаніями та вимагати зниження цін.

За словами, директора Всеукраїнської громадської організації «Зупинимо гепатит»Дмитра Коваля, розроблена Державна програма боротьби з гепатитами і окремо до неї -клінічні настанови (певні алгоритми дій для медичних фахівців), але ці документи не затверджені. «Ми одержуємо відповіді від різних міністерств, в яких йдеться про те, що в регіональних бюджетах є кошти, щоб закуповувати препарати для лікування хворих на вірусні гепатити», - поінформував експерт.


Учасники засідання прес-клубу наголосили, що захід проводиться для привернення уваги місцевої влади до необхідності вирішення проблеми на Донеччині: розробки та затвердження дієвої обласної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів в регіоні. Представники громадських організацій звернулися до керівництва області з вимогами оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо захворюваності та розповсюдженості ВГС і визнати епідемію вірусного гепатиту С в області; фінансуватидіагностику, лікування вірусного гепатиту С, забезпечити закупівлю якісних та безпечних ліків з бюджетних коштів для всіх, хто їх потребує в області. На думку Дмитра Коваля, головна проблема в тому, що більшість людей не знає, хворі вони на гепатит чи ні, але ті, хто знає про цей діагноз і лікуються, не будуть інфікувати інших.


Регіональний координатор «Альянс-Україна» Валентина Павленко розповіла, що лист до Президента, під яким зібрано понад сім тисяч підписів, з вимогами забезпечити затвердження держпрограми з вірусних гепатитів, розробку та затвердження протоколу лікування, що відповідатиме міжнародним стандартам, та виділення необхідного фінансування на лікування вірусного гепатиту С, вже передано голові держави. «Що ж стосується фінансової допомоги з боку міжнародних структур та ВБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» зокрема, то нашим фондом передбачена підтримка інформаційного компоненту, сприяння діяльності лідерів ініціативних груп, тобто мобілізація спільнот людей, заторкнутих епідемією, - пояснила Валентина. – Також Альянс Україна буде проводити та підтримувати адвокаційні заходи (акції, запити до влади), надавати допомогу уразливим групам щодо експрес-тестування на гепатит С, проводити вакцинацію гепатиту В цієї категорії людей, а також організовувати консультації фахівців. Лікування ж своїх громадян має взяти на себе держава».


В.Павленко повідомила, що обласні програми запобігання поширенню епідемії ВГС, які передбачають доступ до діагностики та лікування, вже затверджені у Сумах, Полтаві, Вінниці, Дніпропетровську, Львові, Одесі. Тепер треба чекати, коли Донецьк подбає про своїх хворих. «Ми робили запити до різних облдержадміністрацій, і від Донецької, зокрема, одержали таку відповідь: «Коштів у бюджеті-2013 на лікування гепатиту не передбачено, і можливість якоїсь корекції буде лише у квітні-травні», - сказав Дмитро Коваль і додав: «Завдання, яке бачу перед громадськими організаціями, це актуалізація питань ВГС в регіоні та пошук експертів, думка яких має значення на регіональному рівні, щоб за їх допомогою реалізовувати кроки щодо пришвидшення прийняття держпрограми. Це вкрай важко, але можливо. В тих областях, де місцеві програми є, це переважно заслуга громадськості».


На це Ігор Зайцев зауважив, що «лікування дійсно надто коштовне – понад 100 тисяч гривень». Але, на його думку, те, що в інших областях ухвалено програми боротьби з ВГС на мільйон гривень, звучить голосно, а насправді це, власне, лікування лише десяти хворих! І якщо дивитися на цю проблему у масштабах держави, то це такий мізер, просто ніщо. Щодо питання, якою має бути держпрограма, експерт підкреслив: «Програма – це не лише гроші на ліки, а й питання, кому їх дати – адже на всіх не вистачить. У жодній країні світу немає достатньої кількості грошей, щоб покрити всі витрати на лікування хворих на гепатит. Якщо у пацієнта є вже друга стадія фіброзу і вище, то йому в першу чергу надають лікування. Якщо немає такої проблеми, то він включається до «аркушу очікування». До програм мають бути закладені і кошти на вакцинацію від ВГС, на діагностику – принаймні для членів родини хворого. Тобто є купа нюансів, які в ту програму, що намагаються затвердити, взагалі не включені. Там йдеться лише про лікування гепатитів».


Наприкінці обговорення виступили хлопці, які живуть з ВГС. Зокрема, Артем розповів:«Про те, що у мене вірусний гепатит, дізнався випадково, коли здавав донорську кров, і повідомили, що виявили ВІЛ та гепатит. Я живу з ВГС вже 10 років, не лікую гепатит, тому що знаю вартість лікування - близько 20 тис. доларів, які мені ніколи не заробити. Лікар дає поради щодо мого способу харчування, вживання гепатопротекторів тощо. Я намагаюся дотримуватися дієти». Володимир додав: «У мене також діагноз ВІЛ та ВГС, імоя імунологія не дозволяє навіть приймати ліки від гепатиту. Але я зараз на цьому заході, щоб сказати хоча б два слова від громадськості на підтримку необхідності програм по боротьбі з гепатитами, вони дуже потрібні хворим».

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наши цели

Миссия организации:
Предоставление комплексной помощи людям, вовлеченным в эпидемию ВИЧ/СПИД.
Стратегическая цель:
Содействие улучшению качества жизни разных слоев населения Донецкого региона, в том числе уязвимых к ВИЧ/СПИД, путем преодоления факторов, которые способствуют распространению эпидемии ВИЧ за счет ресурсов общественного и государственных секторов, с привлечением международных организаций и представителей уязвимых групп.

Архив

Текущая страница: Главная

Альянс
Данный сайт был создан при финансовой поддержке МБФ "Международного Альянса по ВИЧ/СПИД в Украине"